Strona główna - ITDesk.pl Strona główna - ITDesk.pl Itdesk Kontakt

Strona główna
Oferta
Nasi klienci
Kontakt
  Zabezpieczenie informacji
Podstawą naszej działalności jest zabezpieczenie szeroko pojętej informacji. W dobie społeczeństwa informatycznego stało się to już niemal koniecznością. Jak wiele warte są dokumenty elektroniczne przekonał się ten, któremu w skutek awarii sprzętu bądź oprogramowania zginęły ważne informacje. A takim zdarzeniom można z powodzeniem zapobiegać i nie muszą to być wcale bardzo kosztowne rozwiązania.

Oferujemy Państwu zabezpieczenie bezcennych informacji w wielu formach:
    - Systemy archiwizacji danych informatycznych
    - Systemy przechowywania danych informatycznych - systemy storage
    - Audyty zabezpieczenia sieci informatycznych
    - Odzyskiwanie utraconych danych informatycznych
    - Składowanie dokumentów papierowych oraz ich zabezpieczanie
    - Montaż systemów alarmowych oraz monitorujących

Systemy archiwizacji danych informatycznych to podstawowa forma zabezpieczenia informacji w każdej firmie. By zabezpieczyć dane przed utratą należy stworzyć wewnętrzny system archiwizacji, którego struktura będzie idealnie dopasowana do potrzeb konkretnej firmy. Oferujemy rozwiązania sprzętowe i programowe, które pozwolą zabezpieczyć dane przed ich utratą. Zapewniamy bezpieczeństwo archiwizowanych danych: regularne wykonywanie kopii, dowolne przedziały czasowe oraz możliwość odtworzenia zmian.

W dobie wciąż zwiększających się ilości danych, które stanowią filar każdego przedsiębiorstwa należy zadbać o odpowiednie składowanie oraz szybki dostęp do informacji, gdyż ma to kluczowe znaczenie dla działania każdej firmy. Zajmujemy się projektowaniem oraz wdrażaniem systemów składowania danych informatycznych. Dzięki elastyczności naszych specjalistów oraz innowacyjności rozwiązań – nawet niewielkie firmy stać na profesjonalne systemy storage’owe.

Odzyskiwanie danych to ostatnia deska ratunku dla utraconych danych. Dane, które zostały skasowane, uległy uszkodzeniu na skutek infekcji wirusowej, czy też zostały uszkodzone z powodu awarii oprogramowania można szybko odzyskać przy pomocy specjalistycznego softwear’u. W tym zakresie blisko współpracujemy z laboratoriami Ontrack, które są niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie.

Aby skutecznie chronić dane należy zapewnić odpowiedni obieg dokumentów wewnątrz firmy oraz zadbać o zabezpieczenie sieci przed zjawiskami niepożądanymi. Podstawowym źródłem informacji o usługach w sieci komputerowej jest audyt. Informuje on o jakości tych usług i bezpieczeństwie danych w niej wędrujących. Docelowym efektem audytu jest zwiększenie dostępności usług, poszerzenie ich o kolejne, pomagające w codziennej pracy pracowników w przedsiębiorstwie przy zachowaniu bezpieczeństwa i integralności danych. Niezmiernie ważnym zadaniem staje się więc ciągła weryfikacja poziomu zabezpieczeń sieci komputerowych.

Bezpieczeństwo i poufność firmowych systemów IT, to zagadnienie bardzo istotne dla utrzymania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Wiedza naszych konsultantów pozwala zabezpieczyć się przed zagrożeniami związanymi z nieautoryzowanym dostępem oraz zapewnia bezpieczeństwo danych.

Przykładamy dużą wagę do realizacji projektów w zakresie:
   1. zabezpieczeń zewnętrznych (firewall, gateway, wykrywanie ataków)
   2. separacji sieci wewnętrznych (NAT, proxy)
   3. zabezpieczenia przed użyciem nieautoryzowanych urządzeń w sieci wewnętrznej
   4. szyfrowania połączeń międzyoddziałowych (VPN)
   5. bezpiecznego dostępu do zasobów wewnętrznej sieci z zewnątrz

Chcąc w pełni zabezpieczyć Państwa firmę uzupełniamy swoją ofertę o zabezpieczenia techniczne. Aby Wasze informacje były w pełni bezpieczne nie wystarczy zabezpieczyć sferę informatyczną – wystarczy przecież się włamać do źle zabezpieczonego budynku i wynieść serwer plików, aby uzyskać wiele informacji na temat firmy, jej klientów, dostawców, itp. Mamy już odpowiednie doświadczenie w projektowaniu, instalacji i konserwacji systemów alarmowych oraz monitoringu. Tworzyliśmy systemy oparte na tradycyjnych video rejestratorach, jak również oparte o komputerowe systemy rejestracji obrazu.
IT Desk © 2002 - 2020

STRONY INTERNETOWE - DESIGNERO.PL